AP031A220JQT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
AP031A220JQT2A
AP031A220JQT2A
Part Number
AP031A220JQT2A
Description
CAP CER 22PF 100V NP0 0603
Data sheet
AP031A220JQT2A.pdf
Delivery Services
AP031A220JQT2A
Comments
    AP031A220JQT2A Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance22 pF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C