AP125C335MQT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
AP125C335MQT2A
AP125C335MQT2A
Part Number
AP125C335MQT2A
Description
CAP CER 3.3UF 50V X7R 1812
Data sheet
AP125C335MQT2A.pdf
Delivery Services
AP125C335MQT2A
Comments
    AP125C335MQT2A Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance3.3 µF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C