AU033C104KA79A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
AU033C104KA79A
AU033C104KA79A
Part Number
AU033C104KA79A
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603
Data sheet
AU033C104KA79A.pdf
Delivery Services
AU033C104KA79A
Comments
    AU033C104KA79A Specifications
    FeaturesGold Flash Termination
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.1 µF
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C