C0201HQN250-3R0ANP
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C0201HQN250-3R0ANP
C0201HQN250-3R0ANP
Part Number
C0201HQN250-3R0ANP
Description
CAP CER 3PF 25V C0G/NP0 0201
Data sheet
C0201HQN250-3R0ANP.pdf
Delivery Services
C0201HQN250-3R0ANP
Comments
    C0201HQN250-3R0ANP Specifications
    SeriesHQN
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Q, Low Loss
    Tolerance±0.05pF
    Lead Style-
    Capacitance3 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C