C0402HQN201-100JNP
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C0402HQN201-100JNP
C0402HQN201-100JNP
Part Number
C0402HQN201-100JNP
Description
CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 0402
Data sheet
C0402HQN201-100JNP.pdf
Delivery Services
C0402HQN201-100JNP
Comments
    C0402HQN201-100JNP Specifications
    FeaturesHigh Q, Low Loss
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance10 pF
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C