C0402HQN500-130FNP
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C0402HQN500-130FNP
C0402HQN500-130FNP
Part Number
C0402HQN500-130FNP
Description
CAP CER 13PF 50V C0G/NP0 0402
Data sheet
C0402HQN500-130FNP.pdf
Delivery Services
C0402HQN500-130FNP
Comments
    C0402HQN500-130FNP Specifications
    FeaturesHigh Q, Low Loss
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance13 pF
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C