C04BL121X-5SN-X0T
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C04BL121X-5SN-X0T
C04BL121X-5SN-X0T
Part Number
C04BL121X-5SN-X0T
Manufacturer
Knowles Novacap
Description
CAP CER 120PF 50V 0402
Data sheet
C04BL121X-5SN-X0T.pdf
Delivery Services
C04BL121X-5SN-X0T
Comments
    C04BL121X-5SN-X0T Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance-
    Lead Style-
    Capacitance120 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.028" (0.71mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C