C04UL0R7C-6SN-X0T.pdf
| Series | UL |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Ratings | - |
| Features | Ultra Low ESR, Gold Flash Termination |
| Tolerance | ±0.25pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.7 pF |
| Part Status | Active |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 200V |
| Size / Dimension | 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |