C04ULR25C-6SN-X0T
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C04ULR25C-6SN-X0T
C04ULR25C-6SN-X0T
Part Number
C04ULR25C-6SN-X0T
Manufacturer
Knowles Novacap
Description
CAP CER 0402
Data sheet
C04ULR25C-6SN-X0T.pdf
Delivery Services
C04ULR25C-6SN-X0T
Comments
    C04ULR25C-6SN-X0T Specifications
    SeriesUL
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesUltra Low ESR, Gold Flash Termination
    Tolerance±0.25pF
    Lead Style-
    Capacitance0.25 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C