C0505HQN251-470JNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C0505HQN251-470JNE
C0505HQN251-470JNE
Part Number
C0505HQN251-470JNE
Manufacturer
Venkel
Description
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0505
Data sheet
C0505HQN251-470JNE.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
C0505HQN251-470JNE
Comments
    C0505HQN251-470JNE Specifications
    SeriesHQN
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance47 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0505 (1313 Metric)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C