C0505HQN251-4R7BNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C0505HQN251-4R7BNE
C0505HQN251-4R7BNE
Part Number
C0505HQN251-4R7BNE
Description
CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 0505
Data sheet
C0505HQN251-4R7BNE.pdf
Delivery Services
C0505HQN251-4R7BNE
Comments
    C0505HQN251-4R7BNE Specifications
    Features-
    Tolerance±0.1pF
    Lead Style-
    Capacitance4.7 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C