C0505HQN251-680JNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C0505HQN251-680JNE
C0505HQN251-680JNE
Part Number
C0505HQN251-680JNE
Description
CAP CER 68PF 250V C0G/NP0 0505
Data sheet
C0505HQN251-680JNE.pdf
Delivery Services
C0505HQN251-680JNE
Comments
    C0505HQN251-680JNE Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance68 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C