C0603C0G500-272GNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C0603C0G500-272GNE
C0603C0G500-272GNE
Part Number
C0603C0G500-272GNE
Description
CAP CER 2700PF 50V C0G/NP0 0603
Data sheet
C0603C0G500-272GNE.pdf
Delivery Services
C0603C0G500-272GNE
Comments
    C0603C0G500-272GNE Specifications
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance2700 pF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.036" (0.91mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C