C0603X5R100-226MNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C0603X5R100-226MNE
C0603X5R100-226MNE
Part Number
C0603X5R100-226MNE
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 0603
Data sheet
C0603X5R100-226MNE.pdf
Delivery Services
C0603X5R100-226MNE
Comments
    C0603X5R100-226MNE Specifications
    SeriesC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance22 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.041" (1.04mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C