C0603X5R100-684KNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C0603X5R100-684KNE
C0603X5R100-684KNE
Part Number
C0603X5R100-684KNE
Description
CAP CER 0.68UF 10V X5R 0603
Data sheet
C0603X5R100-684KNE.pdf
Delivery Services
C0603X5R100-684KNE
Comments
    C0603X5R100-684KNE Specifications
    SeriesC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.68 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C