C0603X5R4R0-226MNR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C0603X5R4R0-226MNR
C0603X5R4R0-226MNR
Part Number
C0603X5R4R0-226MNR
Description
CAP CER 22UF 4V X5R 0603
Data sheet
C0603X5R4R0-226MNR.pdf
Delivery Services
C0603X5R4R0-226MNR
Comments
    C0603X5R4R0-226MNR Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance22 µF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
    Voltage - Rated4V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C