C06CF300J-9ZN-X1T
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C06CF300J-9ZN-X1T
C06CF300J-9ZN-X1T
Part Number
C06CF300J-9ZN-X1T
Data sheet
C06CF300J-9ZN-X1T.pdf
Delivery Services
C06CF300J-9ZN-X1T
Comments
    C06CF300J-9ZN-X1T Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance30 pF
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C