C06CFR95C-9ZN-X1T.pdf
| Series | CF |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.25pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.95 pF |
| Part Status | Active |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 250V |
| Size / Dimension | 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |