C0805C0G101-151FNP
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C0805C0G101-151FNP
C0805C0G101-151FNP
Part Number
C0805C0G101-151FNP
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 0805
Data sheet
C0805C0G101-151FNP.pdf
Delivery Services
C0805C0G101-151FNP
Comments
    C0805C0G101-151FNP Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance150 pF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C