C0805C0G250-331FNP
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C0805C0G250-331FNP
C0805C0G250-331FNP
Part Number
C0805C0G250-331FNP
Description
CAP CER 330PF 25V C0G/NP0 0805
Data sheet
C0805C0G250-331FNP.pdf
Delivery Services
C0805C0G250-331FNP
Comments
    C0805C0G250-331FNP Specifications
    SeriesC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance330 pF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C