C0805C0G500-332JNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C0805C0G500-332JNE
C0805C0G500-332JNE
Part Number
C0805C0G500-332JNE
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 0805
Data sheet
C0805C0G500-332JNE.pdf
Delivery Services
C0805C0G500-332JNE
Comments
    C0805C0G500-332JNE Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance3300 pF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C