C0805C0G500-9R1CNP
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C0805C0G500-9R1CNP
C0805C0G500-9R1CNP
Part Number
C0805C0G500-9R1CNP
Description
CAP CER 9.1PF 50V C0G/NP0 0805
Data sheet
C0805C0G500-9R1CNP.pdf
Delivery Services
C0805C0G500-9R1CNP
Comments
    C0805C0G500-9R1CNP Specifications
    SeriesC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±0.25pF
    Lead Style-
    Capacitance9.1 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C