C0805X6S4R0-476MNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C0805X6S4R0-476MNE
C0805X6S4R0-476MNE
Part Number
C0805X6S4R0-476MNE
Description
CAP CER 47UF 4V X6S 0805
Data sheet
C0805X6S4R0-476MNE.pdf
Delivery Services
C0805X6S4R0-476MNE
Comments
    C0805X6S4R0-476MNE Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance47 µF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.058" (1.47mm)
    Voltage - Rated4V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C