C0805X7R100-334KNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C0805X7R100-334KNE
C0805X7R100-334KNE
Part Number
C0805X7R100-334KNE
Description
CAP CER 0.33UF 10V X7R 0805
Data sheet
C0805X7R100-334KNE.pdf
Delivery Services
C0805X7R100-334KNE
Comments
    C0805X7R100-334KNE Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.33 µF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C