C0805X7R201-393KNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C0805X7R201-393KNE
C0805X7R201-393KNE
Part Number
C0805X7R201-393KNE
Description
CAP CER 0.039UF 200V X7R 0805
Data sheet
C0805X7R201-393KNE.pdf
Delivery Services
C0805X7R201-393KNE
Comments
    C0805X7R201-393KNE Specifications
    SeriesHVC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.039 µF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C