C0805Y5V160-334MNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C0805Y5V160-334MNE
C0805Y5V160-334MNE
Part Number
C0805Y5V160-334MNE
Description
CAP CER 0.33UF 16V Y5V 0805
Data sheet
C0805Y5V160-334MNE.pdf
Delivery Services
C0805Y5V160-334MNE
Comments
    C0805Y5V160-334MNE Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.33 µF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C