C1206C0G202-330KNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1206C0G202-330KNE
C1206C0G202-330KNE
Part Number
C1206C0G202-330KNE
Description
CAP CER 33PF 2KV C0G/NP0 1206
Data sheet
C1206C0G202-330KNE.pdf
Delivery Services
C1206C0G202-330KNE
Comments
    C1206C0G202-330KNE Specifications
    SeriesHVC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance33 pF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C