C1206C0G500-100FNP
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1206C0G500-100FNP
C1206C0G500-100FNP
Part Number
C1206C0G500-100FNP
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 1206
Data sheet
C1206C0G500-100FNP.pdf
Delivery Services
C1206C0G500-100FNP
Comments
    C1206C0G500-100FNP Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance10 pF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.070" (1.78mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C