C1206C0G500-683JNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1206C0G500-683JNE
C1206C0G500-683JNE
Part Number
C1206C0G500-683JNE
Description
CAP CER 0.068UF 50V C0G/NP0 1206
Data sheet
C1206C0G500-683JNE.pdf
Delivery Services
C1206C0G500-683JNE
Comments
    C1206C0G500-683JNE Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.068 µF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C