C1206C0G500-820GNP
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1206C0G500-820GNP
C1206C0G500-820GNP
Part Number
C1206C0G500-820GNP
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 1206
Data sheet
C1206C0G500-820GNP.pdf
Delivery Services
C1206C0G500-820GNP
Comments
    C1206C0G500-820GNP Specifications
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance82 pF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C