C1206C333J1GAC7800
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1206C333J1GAC7800
C1206C333J1GAC7800
Part Number
C1206C333J1GAC7800
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 0.033UF 100V C0G 1206
Data sheet
C1206C333J1GAC7800.pdf
Delivery Services
C1206C333J1GAC7800
Comments
    C1206C333J1GAC7800 Specifications
    SeriesSMD Comm C0G
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESL
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.033 µF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.047" (1.20mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C