C1206X5R100-226MNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1206X5R100-226MNE
C1206X5R100-226MNE
Part Number
C1206X5R100-226MNE
Manufacturer
Venkel
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1206
Data sheet
C1206X5R100-226MNE.pdf
Delivery Services
C1206X5R100-226MNE
Comments
    C1206X5R100-226MNE Specifications
    SeriesC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance22 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.072" (1.83mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C