C1206X7R101-393KNP
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1206X7R101-393KNP
C1206X7R101-393KNP
Part Number
C1206X7R101-393KNP
Description
CAP CER 0.039UF 100V X7R 1206
Data sheet
C1206X7R101-393KNP.pdf
Delivery Services
C1206X7R101-393KNP
Comments
    C1206X7R101-393KNP Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.039 µF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C