C1206X7R250-394KNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1206X7R250-394KNE
C1206X7R250-394KNE
Part Number
C1206X7R250-394KNE
Description
CAP CER 0.39UF 25V X7R 1206
Data sheet
C1206X7R250-394KNE.pdf
Delivery Services
C1206X7R250-394KNE
Comments
    C1206X7R250-394KNE Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.39 µF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.074" (1.90mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C