C1206X7R250-684KNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1206X7R250-684KNE
C1206X7R250-684KNE
Part Number
C1206X7R250-684KNE
Description
CAP CER 0.68UF 25V X7R 1206
Data sheet
C1206X7R250-684KNE.pdf
Delivery Services
C1206X7R250-684KNE
Comments
    C1206X7R250-684KNE Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.68 µF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.070" (1.78mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C