C1206Y5V100-226ZNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1206Y5V100-226ZNE
C1206Y5V100-226ZNE
Part Number
C1206Y5V100-226ZNE
Description
CAP CER 22UF 10V Y5V 1206
Data sheet
C1206Y5V100-226ZNE.pdf
Delivery Services
C1206Y5V100-226ZNE
Comments
    C1206Y5V100-226ZNE Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance22 µF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.070" (1.78mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C