C1206Y5V250-106MNP
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1206Y5V250-106MNP
C1206Y5V250-106MNP
Part Number
C1206Y5V250-106MNP
Description
CAP CER 10UF 25V Y5V 1206
Data sheet
C1206Y5V250-106MNP.pdf
Delivery Services
C1206Y5V250-106MNP
Comments
    C1206Y5V250-106MNP Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance10 µF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.070" (1.78mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C