C1206Z5U500-103ZNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1206Z5U500-103ZNE
C1206Z5U500-103ZNE
Part Number
C1206Z5U500-103ZNE
Description
CAP CER 10000PF 50V Z5U 1206
Data sheet
C1206Z5U500-103ZNE.pdf
Delivery Services
C1206Z5U500-103ZNE
Comments
    C1206Z5U500-103ZNE Specifications
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance10000 pF
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature10°C ~ 85°C