C1210C0G500-103JNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1210C0G500-103JNE
C1210C0G500-103JNE
Part Number
C1210C0G500-103JNE
Manufacturer
Venkel
Description
CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 1210
Data sheet
C1210C0G500-103JNE.pdf
Delivery Services
C1210C0G500-103JNE
Comments
    C1210C0G500-103JNE Specifications
    SeriesC
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance10000 pF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C