C1210C226K8RAC7800
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1210C226K8RAC7800
C1210C226K8RAC7800
Part Number
C1210C226K8RAC7800
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 22UF 10V X7R 1210
Data sheet
C1210C226K8RAC7800.pdf
Delivery Services
C1210C226K8RAC7800
Comments
    C1210C226K8RAC7800 Specifications
    SeriesSMD Comm X7R
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance22 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C