C1210C334J3JACAUTO
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1210C334J3JACAUTO
C1210C334J3JACAUTO
Part Number
C1210C334J3JACAUTO
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 0.33UF 25V U2J 1210
Data sheet
C1210C334J3JACAUTO.pdf
Delivery Services
C1210C334J3JACAUTO
Comments
    C1210C334J3JACAUTO Specifications
    SeriesSMD Auto U2J
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesLow ESL, Low Dissipation Factor
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.33 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.075" (1.90mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C