C1210C682J1GAC7800
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1210C682J1GAC7800
C1210C682J1GAC7800
Part Number
C1210C682J1GAC7800
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 6800PF 100V NP0 1210
Data sheet
C1210C682J1GAC7800.pdf
Delivery Services
C1210C682J1GAC7800
Comments
    C1210C682J1GAC7800 Specifications
    SeriesSMD Comm C0G
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESL
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance6800 pF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C