C1210X5R100-475MNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1210X5R100-475MNE
C1210X5R100-475MNE
Part Number
C1210X5R100-475MNE
Manufacturer
Venkel
Description
CAP CER 4.7UF 10V X5R 1210
Data sheet
C1210X5R100-475MNE.pdf
Delivery Services
C1210X5R100-475MNE
Comments
    C1210X5R100-475MNE Specifications
    SeriesC
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance4.7 µF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C