C1210X5R250-475MNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1210X5R250-475MNE
C1210X5R250-475MNE
Part Number
C1210X5R250-475MNE
Description
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1210
Data sheet
C1210X5R250-475MNE.pdf
Delivery Services
C1210X5R250-475MNE
Comments
    C1210X5R250-475MNE Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance4.7 µF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.125" (3.18mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C