C1210X7R102-222KNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1210X7R102-222KNE
C1210X7R102-222KNE
Part Number
C1210X7R102-222KNE
Description
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1210
Data sheet
C1210X7R102-222KNE.pdf
Delivery Services
C1210X7R102-222KNE
Comments
    C1210X7R102-222KNE Specifications
    SeriesHVC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance2200 pF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
    Voltage - Rated1000V (1kV)
    Size / Dimension0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C