C1210X7R160-226KNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1210X7R160-226KNE
C1210X7R160-226KNE
Part Number
C1210X7R160-226KNE
Description
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
Data sheet
C1210X7R160-226KNE.pdf
Delivery Services
C1210X7R160-226KNE
Comments
    C1210X7R160-226KNE Specifications
    SeriesC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance22 µF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C