C1210X7R251-103MNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1210X7R251-103MNE
C1210X7R251-103MNE
Part Number
C1210X7R251-103MNE
Description
CAP CER 10000PF 250V X7R 1210
Data sheet
C1210X7R251-103MNE.pdf
Delivery Services
C1210X7R251-103MNE
Comments
    C1210X7R251-103MNE Specifications
    SeriesHVC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance10000 pF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.041" (1.05mm)
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C