C1210X7R501-332KNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1210X7R501-332KNE
C1210X7R501-332KNE
Part Number
C1210X7R501-332KNE
Description
CAP CER 3300PF 500V X7R 1210
Data sheet
C1210X7R501-332KNE.pdf
Delivery Services
C1210X7R501-332KNE
Comments
    C1210X7R501-332KNE Specifications
    SeriesHVC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance3300 pF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.125" (3.18mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C