C1210X7R6R3-106KNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1210X7R6R3-106KNE
C1210X7R6R3-106KNE
Part Number
C1210X7R6R3-106KNE
Description
CAP CER 10UF 6.3V X7R 1210
Data sheet
C1210X7R6R3-106KNE.pdf
Delivery Services
C1210X7R6R3-106KNE
Comments
    C1210X7R6R3-106KNE Specifications
    SeriesC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance10 µF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.125" (3.18mm)
    Voltage - Rated6.3V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C