C1210X7S101-475KNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1210X7S101-475KNE
C1210X7S101-475KNE
Part Number
C1210X7S101-475KNE
Description
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1210
Data sheet
C1210X7S101-475KNE.pdf
Delivery Services
C1210X7S101-475KNE
Comments
    C1210X7S101-475KNE Specifications
    SeriesC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance4.7 µF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C